Tα τραγούδια μας

Οι μαθητές της Δ΄ τάξης του 12ου Δημοτικού Σχολείου κατά τη διάρκεια της χρονιάς έμαθαν κάποια τραγούδια σχετικά με τα μαθήματά τους (Μελέτη Περιβάλλοντος, Θρησκευτικά, Ιστορία, Γλώσσα) ή κάποια άλλα σχετικά με τα προγράμματα που εκπόνησαν (Συναισθηματική Αγωγή, αφιέρωμα στα 100 χρόνια από την Απελευθέρωση της Μακεδονίας, Κυκλοφοριακή Αγωγή, Ανακύκλωση). Κάποια από αυτά τα ηχογράφησαν και τα πήραν ως ενθύμιο αυτής της τόσο δημιουργικής χρονιάς. Σας τα παρουσιάζουν με την ελπίδα να σας δώσουν ιδέες. Σας εύχονται καλή ακρόαση!

Δασκάλα:Παυλίνα Κουρκουλιώτη

Μαθητές: 1. Ιωάννα Α. 2. Ραμαζάν Α. 3. Κωνσταντίνα Κ. 4. Άνθιμος Χ. 5.Μαρία Τ. 6. Άρης Κ. 7. Ευαγγελία Κ. 8. Χρήστος Κ. 9. Ιωάννα Κ. 10. Παναγιώτης Κ. 11. Ευαγγελία Β. 12. Βαγγέλης Π. 13. Γιάννης Δ. 14. Κωνσταντίνα Μ. 15. Αργύρης Α. 16. Μαριάννα Χ. 17. Μάριος Τ. 18. Μαριλένα Ο. 19. Ελένη Α. 20. Γιώργος Ξ. 21. Μάρθα Σ. 22. Μάριος Α. 23. Σοφία Μ. 24. Κωνσταντίνος Κ.

Τα τραγούδια μας:

1. Πατρίδα μου
  2. Απελευθέρωση Θεσσαλονίκης (Ιωάννου Πολέμη)
  3. Μακεδονία
  4. Καραμέλες
  5. Γεια σου χαρά σου Βενετιά (Νίκος Γκάτσος)
  6. Ν? αγαπάς (Νίκος Βελιώτης)
  7. Τα τζιτζίκια
  8. Ένας είναι ο Κύριος
  9. Τα σκουπίδια
  10. Καλοκαίρι (Δ΄ τάξη 12ου Δημοτικού Σχολείου Κορίνθου)
  11. Ερημοκκλήσι
  12. Το ευλογημένο καράβι
  13. Νανούρισμα
  14. Τραγούδι ξενιτιάς
  15. Τρεις Ιεράρχες
  16. Εθνικός ύμνος (Διονύσιος Σολωμός-Νικόλαος Μάντζαρος)
  17. Το τρελοβάπορο (Οδυσσέας Ελύτης)
  18. Αξίζει ν? αγαπάς (Σπύρος Λάμπρου)
  19. Κυκλοφοριακή αγωγή

Κατεβάστε τα τραγούδια μας κάνοντας κλίκ εδώ.

Designed & Developed by Giannis Dimitriou.